snoop
05 خرداد 1402 - 11:24

۱۱۳ بیمار صعب‌العلاج مورد حمایت کمیته امداد است

اردبیل- رئیس کمیته امداد شهرستان نمین گفت: ۱۱۳ بیمار صعب‌العلاج و زمین‌گیر در شهرستان نمین مورد حمایت کمیته امداد شهرستان نمین هستند.

محمد صادقی در گفت‌و گو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: برای این بیماران در سال گذشته ۷۹۰ میلیون تومان پرداخت شده که امسال نیز حمایت‌های کمیته امداد از این خانواده‌ها ادامه دارد.

وی تعداد مددجویان تحت پوشش کمیته امداد نمین را ۲ هزار و ۳۳۹ خانوار اعلام کرد و گفت: چهار هزار و ۸۲۱ نفر از مستمری کمیته امداد در طول سال بهره‌مند شدند که پرداختی ما در سال گذشته بالغ بر ۱۷ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است.

رئیس کمیته امداد شهرستان نمین تصریح کرد: کمیته امداد نمین در سال گذشته برای ۶۴ نوعروس جهیزیه تأمین و تحویل داده که ارزش این جهیزیه در قالب پنج قلم لوازم خانگی بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است.

صادقی حمایت از ۱۲۴ خانوار مستأجر را با پرداخت ۱۰۱ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان یادآور شد و افزود: ۱۱۳ بیمار زمین‌گیر و صعب‌العلاج با پرداخت ۷۹۰ میلیون تومان مورد حمایت قرار گرفتند.

وی به فعالیت‌های حوزه مسکن اشاره کرد و ادامه داد: در قالب تفاهمنامه امضا شده با سپاه، ساخت ۱۷ واحد مسکن در حال انجام است و شرکت گلرنگ ساخت ۱۲ واحد مسکن را متقبل شده که این واحدها تحویل متقاضیان شده است.

صادقی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: امسال نیز ۲۰ مددجوی فاقد سرپناه در این شهرستان شناسایی شده که ۱۲ نفر از آنها با صدور پروانه برای پرداخت تسهیلات بانکی به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

وی اضافه کرد: در بحث اشتغال در سال گذشته ۳۱۲ نفر از تسهیلات تبصره ۱۶ و ۱۸ به ارزش ۲۰ میلیارد تومان بهره‌مند شده‌اند تا طرح‌های خود را اجرایی و عملیاتی کنند.

صادقی بیان کرد: از نظر تعداد طرح‌های اشتغالزا، ۷۶ درصد برنامه تحقق یافته و از لحاظ پرداخت مبلغ نیز ۸۴ درصد برنامه پیش‌بینی شده، محقق شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: در حوزه آموزش مددجویان ۴۵۸ نفر از دوره‌های آموزشی و مهارتی بهره‌مند شده‌اند که صد درصد تعهد حوزه آموزش نیز به انجام رسیده است.

صادقی عمده طرح‌های اشتغالزای کمیته امداد شهرستان نمین را در حوزه گیاهان دارویی، تولید قارچ خوراکی، خیاطی، گلیم‌بافی، ورنی‌بافی و زنبورداری اعلام کرد.

رئیس کمیته امداد شهرستان نمین تصریح کرد: تاکنون ۸۰ درصد پرونده‌های مددجویان کمیته امداد این شهرستان مورد پایش و بررسی دقیق قرار گرفته تا نیازسنجی حقیقی نیز به انجام برسد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1238911