snoop
04 خرداد 1402 - 23:15

طرح کنترل تخلفات مرتبط باپلاک وسایل نقلیه درکرمانشاه تشدید می‌شود

کرمانشاه – رئیس پلیس راه کرمانشاه گفت: هر نوع وسیله نقلیه موتوری و یدک متصل که در راه‌ها حرکت می‌کنند باید دارای پلاک باشند و رانندگی با وسیله نقلیه فاقد پلاک ممنوع است.

سرهنگ کیخسرو دستغیب در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هر نوع وسیله نقلیه موتوری و یدک متصل که در راه‌ها حرکت می‌کنند باید دارای پلاک باشند و رانندگی با وسیله نقلیه فاقد پلاک یا پلاکی که ارقام و مشخصات آن تغییر یافته ممنوع است.

وی افزود: بر همین اساس طرح تشدید کنترل تخلفات مربوط به پلاک در سراسر استان کرمانشاه اجرا و برابر مقررات با وسایل نقلیه متخلف برخورد خواهد شد.

رئیس پلیس راه استان تصریح کرد: پلاک مخدوش، نصب پلاک متفرقه یا تغییر استاندارد پلاک وسیله نقلیه، نداشتن پلاک جلو یا عقب یا ناخوانا بودن آن، عدم نصب پلاک با ابعاد بزرگ‌تر در قسمت عقب وسایل نقلیه باربری و مسافربری، تا کردن پلاک، تغییر محل نصب پلاک، پوشاندن پلاک از جرایم و تخلفاتی است که مورد کنترل قرار می‌گیرد.

سرهنگ دستغیب افزود: در این طرح وسایل نقلیه فاقد پلاک، دارای جعل، دستکاری، تغییر در ابعاد و زمینه اعداد، ارقام و سایر مشخصات پلا ک؛ توقیف و به پارکینگ منتقل و رانندگان آنان جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: این طرح با هدف نهادینه کردن قوانین و مقررات و پیشگیری از ارتکاب جرایم و تخلفات و جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان اجرا می‌گردد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1238475