snoop
05 خرداد 1402 - 11:28

بازدید بامدادی وزیر کشور از محله حاشیه‌نشین آقاجان ‌کرمانشاه + عکس

وزیر کشور در بامداد دومین روز از سفر خود به استان کرمانشاه از محله محروم و آسیب‌پذیر آقاجان بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، احمد وحیدی وزیر کشور به درخواست استاندار کرمانشاه سفر خود به این استان را یک روز دیگر تمدید و بامداد امروز از محله آقاجان بازدید کرد.

وحیدی در این بازدید آخرین وضعیت اجرای طرح ساماندهی آقاجان را بررسی و با جمعی از اهالی محله به صورت مستقیم و چهره به چهره گفت وگو کرد.

در طرح ساماندهی محله آقاجان، ارتقای زیرساخت‌ها(آب، شبکه فاضلاب، آسفالت و غیره)، توسعه فضاهای فرهنگی، برنامه‌های فرهنگی، جمع‌آوری معتادان متجاهر، تخریب خانه‌ها و پاتوق‌های مصرف مواد و غیره در حال اجرا است و تاکنون حدود 100 پاتوق تخریب شده است.

محمدصحرایی استاندار کرمانشاه درباره آخرین وضعیت ساماندهی این محله و برنامه استان برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، توضیحاتی را به وزیر کشور ارائه کرد. وزیر کشور هم در این بازدید بر تکمیل طرح ساماندهی و مدیریت آسیب‌های اجتماعی استان به ویژه در محلات حاشیه نشین و محله آقاجان تاکید کرد.

در این بازدید نمایندگان چند تشکل مردم نهاد که اقدامات متعددی در مناطق حاشیه‌نشین به ویژه آقاجان انجام داده بودند نیز حضور داشتند و درباره نیازها و مشکلات آقاجان توضیحاتی را به وزیر کشور ارائه کردند.

در نشست قبلی شورای اجتماعی کشور موضوع آسیب‌های اجتماعی استان مطرح و مقرر شده طرح جامع مدیریت و کاهش این آسیب‌ها مطرح و در شورا مصوب شود.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1239000